اطلاع‌رسانی

وحدت میان امت اسلامی الگویی برای سایر جوامع است

 

حجت‌الاسلام سید محمد واعظ‌موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم با عرض تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) اظهار کرد: امیدواریم در این ایام با برکت خداوند نعمت‌های خود را به همه مردم ارزانی کند و از سوی دیگر امیدواریم شاهد استحکام و پایداری وحدت موجود و اتحاد بیشتر در بین امت‌های اسلامی باشیم.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) بیشترین لطمه و آزار را از اختلاف میان امت‌های مختلف در جامعه آن روز دیدند که این امر وظیفه مسلمانان و امت اسلامی را سنگین‌تر می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر شناخت جلال و عظمت پروردگار گفت: هر انسانی که جلال و عظمت واقعی حق تعالی را بشناسد به طور قطع در مسیری که خداوند برای سعادت انسان در نظر گرفته است گام خواهد برداشت.

واعظ‌موسوی تصریح کرد: در نقل‌های تاریخی اهل سنت روز ولادت پیامبر اکرم (ص) را 12 ربیع‌الاول و شیعیان نیز ولادت ایشان را روز 17 ربیع‌الاول می‌دانند که این اختلاف در نقل تاریخ می‌توانست به عنوان تهدیدی در میان امت اسلامی به شمار بیاید که امام خمینی (ره) این تهدید را به فرصتی برای وحدت بیشتر میان مسلمانان تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه نام‌گذاری هفته‌ای به نام وحدت سبب وحدت بیشتر در میان جوامع اسلامی شده است گفت: همه ساله امت‌های اسلامی هفته وحدت را گرامی‌ می‌دارند زیرا که باور دارند که دارای یک قبله و کتاب آسمانی مشترک هستند و از همین رو جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که دارای مذاهب، ادیان و قومیت‌های مختلف است الگویی برای سایر امت‌های اسلامی محسوب می‌شود که قومیت‌ها و مذاهب مختلف با نهایت صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و به مقدسات یکدیگر نیز احترام و ارزش قائل هستند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مردم ایران با مذاهب و قومیت‌های مختلف و با وجود اختلاف سلیقه‌هایی که در برخی از عرصه‌های اجتماعی ممکن است داشته باشند با آرامش و امنیت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و بر وجود وحدت میان سایر مذاهب و قومیت‌ها تاکید می‌کنند.

واعظ‌‌موسوی با اشاره به اینکه وحدت سبب خنثی شدن نقشه‌ها و توطئه‌های شوم مستکبران می‌شود گفت: امت اسلامی از تمام آرمان‌ها و اهداف خود در برابر توطئه‌های دشمنان حراست و حفاظت می‌کند و وحدت موجود در میان امت‌های اسلامی می‌تواند الگویی برای سایر جوامع جهانی باشد.

وی بیان کرد: علمای جامعه اسلامی وظایف سنگینی را با توجه به فعالیت‌های گروه‌های تکفیری بر عهده دارند و باید با درایت کامل و تیزبینی از مکتب اسلام محافظت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فتنه‌های اخیر و فعالیت‌های گروه‌های تکفیری در جهان اسلام ریشه خارجی دارند گفت: فعالیت‌های گروه‌های تکفیری ساخته اتاق فکر مستکبران و صهیونیست‌ها است که علمای دینی باید با رحمت الهی اختلاف‌های موجود در میان برخی از امت‌های اسلامی را از بین ببرند.

واعظ‌موسوی تاکید کرد: گروه‌های تکفیری با فعالیت‌های مجرمانه خود تنها سبب بدنام کردن اسلام می‌شوند که علما و اندیشمندان دینی باید اسلام واقعی را به نسل کنونی بشریت معرفی کنند.

نوشته شده در: مذهبی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه