اطلاع‌رسانی

شخصیت پیامبر مهربانی‌ها(ص) به جهان معرفی شود

 

حجت الاسلام سید محمد واعظ موسوی، عضو مجلس خبرگان رهبری در این زمینه به خبرنگار مهر می‌گوید: پیامبر اکرم(ص) در روایات مختلف فرموده‌اند که یکی از اهداف بعثتشان به کمال رساندن مکارم اخلاقی و نشان دادن جایگاه واقعی انسانیت است و این فقط یک شعار نبوده بلکه همواره در برخورد خود با افراد مختلف محبت، عاطفه و صمیمیت را مراعات می‌کردند.

وی ادامه می‌دهد که هدایت بشریت از ظلمت و گمراهی به‌سوی نور ایمان و علم از انگیزه‌های والای پیامبر مکرم اسلام بوده تا دین اسلام را به‌عنوان یک دین مروج علم و دانش و مکارم اخلاقی به بشریت معرفی کنند.

این استاد حوزه علمیه قم تأکید می‌کند که حضرت محمد(ص) در جنگ با دشمنان از سر خشونت و ناجوانمردی وارد نشده و قواعد بشری را زیر پا نگذاشتند و شرط آزادی اسیران جنگی را تعلیم و یاد دادن علم و دانش به جوانان مسلمان قرار داده بودند تا نشان دهند که علم و دانش دارای ارزش والایی است و برای رسیدن به مراتب عالی علم باید هزینه‌های بالایی پرداخت.

حجت الاسلام واعظ موسوی معتقد است که محبت پیامبر(ص) در برخورد با افراد مختلف و رعایت احترام و جایگاه اجتماعی افراد، نشان‌گر این است که باید ما هم یاد بگیریم به انسان‌ها با هر عقیده و باوری احترام بگذاریم و انسانیت آن‌ها حفظ کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود اشاره می‌کند که امروزه استکبار با ایجاد نحله‌های انحرافی و مکاتب ضد بشری به نام اسلام درصدد ترویج خشونت به اسم پیامبر مهربانی‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه داعش، النصره، وهابیت و طالبان زاییده افکار پلید استکبار هستند، بیان می‌کند که این نحله‌های انحرافی در مسیر اسلام هراسی گام برداشته و متأسفانه لطمه‌های جبران ناپذیری را به حیثیت اسلام ناب محمدی وارد کرده‌اند.

این استاد حوزه علمیه قم معتقد است که باید علمای اسلام با روشنگری اسلام ناب محمدی را از اسلام آمریکایی جدا کرده و پیامبر(ص) را به‌عنوان یک الگوی واقعی رحمت و مهربانی به جهانیان معرفی کنند.

حجت الاسلام واعظ موسوی می‌گوید اگر امروزه بتوانیم اسلام واقعی و ویژگی‌ها پیامبر اکرم(ص) را به جهانیان معرفی کنیم بزرگ‌ترین خدمت را به بشریت کردیم و زمینه را برای بسط و گسترش عدالت و مهرورزی فراهم کرده‌ایم.

نوشته شده در: مذهبی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه