اطلاع‌رسانی

علمای فرهیخته ،جهان اسلام را از خطر تشدید شکاف های مذهبی نجات دهند

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا به مناسبت هفته وحدت افزود: رهبر معظم انقلاب همیشه دنبال این هستند که کشورهای اسلامی را از کانون های خطرناک اختلاف و ارتکاب اعمالی که باعث تشدید تفرقه، دو دستگی و شکاف بین امت اسلامی می شود، برحذر دارند.
وی ادامه داد: علمای اسلام باید با حضور فعالانه خود، امت اسلامی را در مسیر وحدتی که از سوی پیامبر اسلام (ص)ریل گذاری شده به سمت قله های پیشرفت وتعالی سوق دهند تا بار دیگر دسیسه ها و نقشه های شوم دشمنان نقش بر آب شود.
واعظ موسوی وحدت امت و پرهیز از اختلاف را مشت محکمی بر سینه استکبار دانسته و گفت: جهان اسلام باید با پشت سرگذاشتن همه اختلافات، به عنوان امتی سربلند در دنیای کنونی بدرخشند.
رئیس انحمن اطلاع رسانی و تبلیغ حوزه علمیه قم افزود: حضرت امام راحل با هوشیاری و روشن ضمیری خود، گام مهمی برای ایجاد وحدت در بین امت اسلام و دوری از اختلاف و انشقاق امت فراهم کرده است.
واعظ موسوی با تاکید برتکیه مسلمانان بر اشتراکات گفت: یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان اشتراکاتی مانند خدای واحد، قبله واحد، پیامبر و قرآن واحد دارند، آنها در بسیاری از مباحث کلی اعم از توحید و عدل، نقطه های مشترک فراوانی دارند که با اتکا به این مشترکات، می توانند زمینه های اختلاف را از بین ببرند.
وی افزود: استکبار و سیاستمداران روباه صفت غربی همیشه بر طبل اختلافات بین امت اسلام کوبیده و از بی خبری برخی کشورهای منطقه بیشترین بهره را گرفتند و آمریکا و اسرائیل بیشتر از هر دیگران از دامن زدن به اختلاف بین مذاهب اسلامی منتفع می شوند.
واعظ موسوی بیان گفت: آمریکا و اسرائیل می خواهند شکاف های بین مذاهب اسلامی را گسترده کنند، چرا که با وجود اختلاف بین مذاهب و طوایف اسلامی، می توانند با فروش اسلحه، معضلات خود را از طریق کارخانه های اسلحه سازی برطرف کنند.
وی ادامه داد: جهان اسلام با تشدید اختلافات، تنها به منافع کشورهای غربی و رونق کارخانه های اسلحه سازی آنها کمک خواهند کرد و در مقابل جوانان ما را به جان هم می اندازند ودر نهایت منابع انسانی و فکری کشورهای اسلامی را از بین می برند.
عضو مجلس خبرگان رهبری دوره چهارم تصریح کرد: متاسفانه نیروهایی که برای رفاه امت اسلام باید دست به دست هم دهند غرق در اختلافات داخلی شده و استکبار نیز مستانه به این وضعیت اسفناک، نگاه تمسخر آمیز دارد و بدون هیچ هزینه ای، بیشترین بهره برداری را دارد.
واعظ موسوی خاطرنشان کرد: امروز نیز بخشی از امت اسلامی به دلیل توطئه و نقشه های دشمنان مشغول اختلاف، نزاع، درگیری و ضایع کردن امکانات خود به سرمی برد.

نوشته شده در: حوزوی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه