اطلاع‌رسانی

نقش بی‌بدیل حوزه علمیه قم به برکت حضرت معصومه(س) در سراسر دنیا

 

حجت‌الاسلام محمد واعظ موسوی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) در خاندان عصمت و طهارت چشم به جهان گشودند، ایشان اغلب با غیبت و زندان‌های پی در پی پدر بزرگوارشان مواجه بودند.

وی با اشاره به نقش حضرت معصومه(س) در ترویج فرهنگ تشیع، گفت: این بانوی بزرگوار کلاس‌های قرآن و تفسیر را برگزار می‌کردند و به سؤالات در غیبت پدر با مطالعه پاسخ‌های کاملی را ارائه می‌دادند، بنابراین پدرشان عبارت «فداها ابوها» را درباره ایشان بیان کردند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: دختری که در عظمت و شأنیت وی سال‌ها پیش از ولادت ایشان، امام صاق(ع) می‌فرمایند هر کس او را در قم زیارت کند، اهل بهشت است.

وی با اشاره به عشق و علاقه حضرت معصومه(س) به ولایت و امامت، گفت: این بانوی بزرگوار در قالب کاروانی به عشق دیدار حضرت ثامن الحجج(ع) راهی وادی سفر شدند، بنابراین در هر آبادی و شهر به تبلیغ مکتب اسلام و تشیع می‌پرداختند.

واعظ موسوی خاطرنشان کرد: حضرت معصومه(س) با وضعیت بیمار به قم منتقل شدند و در قم مورد استقبال اهالی شهر قرار گرفتند.

وی با اشاره به وفات حضرت معصومه(س) در قم پس از 17 روز عنوان کرد: بارگاه حضرت معصومه(س) در شهر قم بر تارک جهان می‌درخشد و به عنوان جایگاه امنی برای همه شیعیان و دوستداران اهل بیت(ع) است، اکنون مضجع شریف این بانوی بزرگوار به عنوان منبع پرتوافشانی علوم اهل بیت(ع) شده است.

رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم با اشاره به برکات حضرت معصومه(س) در شهر قم گفت: امروز حوزه علمیه قم به برکت بانوی کرامت(س) در همه مراکز علمی جهان با اشاعه فرهنگ ناب تشیع توانسته است، نظر همه جهانیان را به این شهر جلب کند.

وی ابراز امیدواری کرد: زائران و مجاورانی که به قصد زیارت این بانو به شهر قم عزیمت می‌کنند، بتوانند از فیوضات الهی و رحمانی این بارگاه معنوی فیض علمی، اخلاقی و اعتقادی را کسب کنند.

واعظ موسوی عنوان کرد: مملکت ایران اسلامی توانسته زیر پرچم خاندان عصمت و طهارت(ع) و به یمن وجود فرزندان امام موسی کاظم(ع)، به ویژه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به عنوان مرکز جهان تشیع به پرتوافشانی علوم نورانی و وحیانی اهل بیت(ع) نائل شود.

نوشته شده در: مذهبی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه