اطلاع‌رسانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی مصالح نظام را فدای مسائل شخصی نکرد

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ملت بزرگ ایران قدردان این شخصیت بزرگ انقلابی و حوزوی خواهد بود و راه ایشان که همان سربلندی اسلام و ایران می باشد را نیز به بهترین وضع ممکن ادامه می دهند.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل از انقلاب با وجود تعقیب، زندانی و شکنجه فراوان از سوی ساواک، نه تنها هرگز از آرمان های بلند حضرت امام راحل دست برنداشته بلکه تحمل این سختی ها، اراده پولادین این رادمرد بزرگ را قوی تر و در مسیری که انتخاب کرده بود، مصمم تر کرد.
وی ادامه داد: در زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بودند در گذراندن قوانین انقلابی و ضد استکباری نقش بسیار حساسی و مهمی را ایفا کردند.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت های بزرگی بود که بیش از نیم قرن ارتباط تنگاتنگ وهمکاری بسیار فشرده ای با رهبر معظم انقلاب در قبل و بعد از نهضت اسلامی داشتند.
واعظ موسوی اظهار داشت: ایشان ازایام جوانی که درحوزه علمیه قم با مکتب حضرت امام راحل آشنا شدند تمام توان خود را در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب قرار داده و بارها از سوی دستگاه اطلاعاتی ساواک مورد تعقیب، دستگیری و شکنجه قرار گرفت.
رئیس مرکز تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایشان از شخصیت های مورد اعتماد حضرت امام راحل بوده که در عرصه های مختلف از جمله شورای انقلاب، دولت موقت، قوه مقننه، قوه مجریه و تمام دوره های مجلس خبرگان رهبری ایفای نقش کردند.
واعظ موسوی ادامه داد: ایشان در همه مسئولیت ها از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام در آماده کردن اموری که رهبر انقلاب به مجمع ارجاع می دادند به بهترین نحو ممکن در دو دهه، موفق عمل کردند.
وی گفت: پس از ارتحال حضرت امام راحل که برای اولین بارمجلس خبرگان رهبری درصدد ایفای نقش و انجام وظیفه برآمد، تلاش های فراوانی که ایشان در انتخاب رهبر معظم انقلاب به سمت رهبری داشتند، بر کسی پوشیده نیست.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی علاقه و ارادت خاصی به رهبر انقلاب داشتد و از ایشان به عنوان عشق خود یاد می کردند.
واعظ موسوی یادآورشد: با وجود اختلاف سلیقه ها و روش هایی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب وجود داشت، ولی ایشان می گفتند، رهبر معظم انقلاب در مقام رهبری هستند و باید از ایشان تبعیت کنیم، چرا که ما برای تبعیت از ایشان حجت داریم ولی ایشان حجتی برای تبعیت از ما ندارند.

نوشته شده در: سیاسی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه