اطلاع‌رسانی

لزوم تلاش حوزویان برای توسعه مباحث تبلیغی

 

حجت‎الاسلام والمسلمین واعظ موسوی، شامگاه چهارشنبه 29 دی ماه در سومین همایش انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه که با حضور دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حضرات آیات گرامی قمی ، دوستی زنجانی ، احمدی فقیه یزدی و آیت الله استادی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در دارالقرآن علامه طباطبائی برگزارشد، با ذکر اهمیت تبلیغ در زمانه حاضر گفت: تبلیغ و ارتباطات وظیفه ذاتی حوزویان است، ولی باید گفت شاید موفق نبوده ایم.

وی با تاکید بر فرمایشات رهبر انقلاب بر لزوم توسعه امور تبلیغی در جامعه افزود: رهبر انقلاب فرمودند، در هر عرصه ای اگر بازمان پیش نرویم عقب افتاده و زیرپا خواهیم ماند.

رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه عنوان کرد: ساماندهی امر تبلیغ و ایجاد فضای عاطفی در کنار نگاه درست به مردم و جوانان، وظیفه ای است که بر دوش فعالان حوزوی سنگینی می کند.

حجت‎الاسلام والمسلمین واعظ موسوی یادآورشد: این انجمن به عنوان یک ستاد وظیفه مند ساماندهی امر تبلیغ به شکل فراگیر در کشور و آینده کشور را وظیفه خود می داند.

وی گفت: وظیفه حوزه، تبلیغ رسالات الله در کنار خشیت الهی است و به همین خاطر باید همه امور را به حساب خدا بگذاریم و در این راستا گام برداریم.

رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه بیان کرد: این انجمن در 4 کمیته فعالیت دارد؛اولین گروه این انجمن، گروه رسانه است؛ گروه فرهنگ و هنر، گروه دیگری است که در این انجمن فعالیت دارد.

وی گفت: گروه سوم این انجمن، گروه ارتباطات است که با توجه به رشد موسسات ارتباطی و هیئت های علمی نیازمند این گروه بودیم؛ گروه چهارم نیز گروه تبلیغ سنتی است.

وی اظهارکرد: در این مدت 42 جلسه با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن برگزار شده است؛ دیدار با شخصیت های تاثیرگذار اجرایی حوزوی و دانشگاهی، برگزاری همایش، برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی و… از جمله برنامه های انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم بوده است.

نوشته شده در: حوزوی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه