اطلاع‌رسانی

تخریب رقیب، توهین و بیان شایعات در مناظره ها در شان نامزدهای ریاست جمهوری نیست

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز پنجشنبه درگفت وگوبا خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: تخریب رقیب، توهین و بیان های دروغ و استقاده از شایعات و آمار و ارقام نادرست از سوی یک نامزد موجب می شود که این نامزد قبل از روز انتخابات از نظر اخلاق بازنده شود.
وی ادامه داد: این اقدام ها همچنین باعث می شود که در بین مستعمان سراپا گوش تاثیرات منفی شگرفی را ایجاد کند که نظام باید برای از بین بردن اثرات وضعی این توهین و تخریب ها هزینه های فراوانی را متحمل شود.
واعظ موسوی بیان داشت: رسانه ملی برای این که از ریخت و پاش و اسراف در تبلیغات جلوگیری کند برای همه نامزدها شرایط یکسانی را برای ارائه نظرها و برنامه های خود در نظر گرفته است و مردم نیز برای تشخیص اصلح، این برنامه ها از جمله مناظره ها را با دقت دنبال می کنند.
عضو سابق مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: نامزدهای انتخابات توجه کنند این فرصت که از سوی رسانه ملی در اختیار آنها قرار گرفته، حق الناس است و باید از این فرصت نهایت تلاش و استفاده را برای ارائه برنامه های قطعی و مدونی که برای چهار سال آینده دارند، استفاده کنند.
واعظ موسوی از نامزدهای انتخاباتی خواست: بر اساس مفاد قانون اساسی و آنچه از آیات قران و منشور زندگی شیعه در روایات اهل بیت(ع) استفاده می شود در مناظره ها اخلاق، صداقت و بزرگ منشی را مراعات کنند.
وی ادامه داد: نامزدها حتی اگر در مناظره مورد توهین و اتهامی قرار می گیرند احساس نکنند واجب است در همان لحظه جواب آن را بدهند، چراکه ملت بصیر ایران با نگاه نافذ خود، همه حرکات و گفتار آنها را در مناظره زیر نظر دارد.
استاد حوزه علمیه قم گفت: مردم به نامزدی که خطوط قرمز را بیشتر رعایت کند علاقه بیشتری نشان خواهند داد و او را شایسته احراز پست حساس ریاست جمهوری تشخیص می دهند.

نوشته شده در: سیاسی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه