اطلاع‌رسانی

قومیت های ایرانی اعم از شیعه وسنی برای دفاع از کیان انقلاب لحظه ای تردید ندارند

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: برخی تروریست ها در مدارس صهیونیست ها آموزش دیده و در عملیات های مختلف با گویش و زبان قوم خاصی حرف می زنند، ما می دانیم حساب قومیت ها از این انسان های حیوان صفت جدا بوده و این ترفند موجب جدایی آن قومیت از واحد منسجمی به نام جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.
عضو سابق مجلس خبرگان رهبری گفت: هر ایرانی اعم از ترک، کرد، عرب، لر، ترکمن، فارس و سایر قومیت ها اعم از شیعه و سنی و حتی اقلیت های دینی خود را ایرانی و تابع نظام جمهوری اسلامی می دانند و برای دفاع از کیان این نظام لحظه ای تردید نداشته و نخواهند داشت.
واعظ موسوی تصریح کرد: این قومیت ها و پیروان مذاهب مختلف در کشور بارها اثبات کرده که وارد کردن ضربات مهلک بر پیکره استکبار جهانی و دفاع از انقلاب، در میدان حضور هدفمند دارند.
وی گفت: نظام جمهوری اسلامی با استفاده از آموزه های دینی، ایران را به عنوان کشور یکپارچه و تابع یک قانون اساسی می داند و هر چند وجود قومیت های مختلف و مذاهب گوناگون در برخی کشورها در اثر سو مدیریت، ممکن است یک تهدید باشد ولی در ایران اسلامی، همه قومیت ها و مذاهب خود را ایرانی و مسلمان می دانند.
واعظ موسوی گفت: این قومیت ها در دفاع از وجب به وجب خاک پرگهر ایران از نثار جان و مال و فرزندان خود دریع نمی کنند و این را در صحنه های مختلف بعد از انقلاب ثابت کردند و تاوان حمایت بی چون و چرای خود از نظام اسلامی را در هشت سال دفاع مقدس، دهه خونبار 60 و اتفاقات و جریان دیگر نشان دادند، بنابراین حساب تروریست های بزدل از این قومیت ها و مذاهب جدا می باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، ملت ایران حضور باشکوه و هوشمندانه ای در صحنه داشته است به همین دلیل دشمنان دنبال این بودند تا با القای ناامن وانمود کردن ایران، برکات این انتخابات پرشور را کمرنگ کند.
واعظ موسوی گفت: اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب، این ترقه بازی ها، خللی در اراده پولادین و عزم راسخ ملت ایران ایجاد نمی کند.
استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: عملیات تروریستی هفدهم خرداد در تهران یکبار دیگر موجب برانگیخته شدن نفرت ملت ایران علیه سردمداران نظام کفر، استکبار و صهیونیسم بین الملل به عنوان حامیان و ایجاد کننده گروهک های تروریستی شده است.
وی ادامه داد: حاکمان برخی کشورهای مرتجع منطقه نتوانستند خوشحالی خود را از این حادثه تروریستی در تهران مخفی کنند و این جای تاسف دارد.
درحادثه تروریستی هفدهم خرداد سالجاری در ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) در تهران 17 تن شهید و 56 نفر مجروح شدند.

نوشته شده در: سیاسی

ارسال دیدگاه: (0) ←

ارسال دیدگاه